Öğrenci Takibi

Öğrenci Takibi

Öğrenci Takibi

İletişim araçları, kitle iletişim vasıtaları, televizyon, internet, cep telefonları derken hepimiz bir şeylerin bir daha düzelmemek üzere sonsuza kadar değiştiğinin farkındayız. Yetişkinler olarak kendimizi kötülüklere ve kötü insanlara karşı korumayı öğrendiğimiz yılların şartlarını hatırlayınca, şimdiki çocuk ve gençlerden çok daha şanslı olduğumuz kesin.

Ne yazık ki zaman ve gelişim, getirdiği iyilikler kadar bireysel ve sosyal anlamda getirdiğinden çok daha fazlasını hayatlarımızdan alıp götürüyor. Özellikle internet ve cep telefonu-bilgisayar kullanımının bu kadar yaygınlaşması, önem verdiğimiz ve çocuklarımızın da titizlikle sahip çıkmasını ümit ettiğimiz değerleri yok etti.

Diğer yandan eskiden 10-15 yıl bir kuşak olarak kabul edilirken, artık 3-4 yıl bir kuşak olarak yaşanmakta ve aralarında birkaç yaş olan kişiler bile doğru şekilde iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Yani çocuğunuzla yaşadığınız kuşak çatışmasının kat sayısı gün geçtikçe artmakta, bu da anne – baba ile çocuklar arasındaki bağın bir daha kurulamayacak şekilde kopmasına sebep olabilmektedir.

Artan nüfus, köyden şehre göç, ekonomik ve sosyal eşitsizlik, işsizlik, kuşak çatışması, aniden gelişen ve önlenemez bir hızla gelişmeye devam eden teknoloji en kıymetli varlıklarımız olan çocuklarımızın fiziki ve psikolojik sağlıkları kadar gelecekleri hakkında da endişelenmemize sebep oluyor. Çalışma hayatının ve günlük koşturmacanın arasında çok istesek te çocuklarımıza yeterince zaman ayıramadığımız en büyük şikayetimiz. Onlara daha iyi bir gelecek sağlamak ve ihtiyaçlarını olabildiğince karşılamak için hayat mücadelesi verirken, küçük bir ihmal veya dikkatsizliğin hayatlarında ne kadar büyük ve telafisi imkansız sonuçlara yol açabileceğinin de farkındayız.

Tüm bu endişe ve koruma içgüdüsü bir araya geldiğinde, çocuğumuzun gün içinde neler yaptığı, okuldaki sosyal ve başarı durumu, kimlerle arkadaşlık ettiği, alkol-tütün veya uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığı, herhangi bir suça karışıp karışmadığı gibi onlarca farklı soruya cevap bulmamız gerektiğini fark ederiz. Ama bunların hepsine yetişmek ve çocuğumuz hakkındaki her şeyi öğrenmek için ciddi bir zaman ayırmak gerektiğini de biliriz.

İşte çocuğunuzun gün içinde neler yaptığı ve sizin endişe ettiğiniz konulardaki tavır ve tercihlerini öğrenmek için hem ona fark ettirmeden hem de detaylı ve titiz bir şekilde bilgi toplamak istiyorsanız, öğrenci takibi hizmetimiz ile sizlerin yanındayız.

Çocuk kaçırma, organ mafyası, tecavüz, taciz, şiddet, uyuşturucu kullanımı, siyasi hareketlere katılım, sosyal çevresi, internette görüştüğü kişiler gibi aklınıza gelebilecek her konuda hizmetlerimize başvurabilir, kesin ve gerçek sonuçlara ulaşabilirsiniz.

         Öğrenci takibi anne – baba olarak yapılabilecek bir iş değildir. Çünkü çocuklarımıza karşı olan zaafımız ve duygusal yaklaşımımız sebebiyle istemediğimiz tepkiler gösterebilir veya çocuklarımızın verdiği ağır tepkilerle karşılaşabiliriz.

Çocuğunuzda mevcut veya şüphelendiğiniz bir problem olabileceği gibi önlem amacıyla da öğrenci takibi yaptırabilirsiniz. Gençlerin anlık kararlar ile ne kadar büyük hatalar yapabildiğini bilen insanlar olarak, hisleriniz size çocuğunuzun gün içinde neler yaptığını, kimlerle görüştüğünü, nerde zaman geçirdiğini öğrenmeniz gerektiğini söylüyorsa mutlaka hislerinizi dinlemelisiniz.

Bunun yanında çocuğunuz hakkında endişe ettiğiniz belli bir konu varsa ve bunun takibi ile kontrolünü sağlamak istiyorsanız, yine öğrenci takibi hizmeti ile tatmin edici cevaplara ve bilgilere ulaşacaksınız.

İster koruma ve uzak tutma, ister önleme amacıyla çocuğunuz hakkında bazı şeyleri öğrenmek isteyin, her detayı titizlikle ele alacağımıza ve çocuğunuzun haberi olmadan tüm araştırmayı gerçekleştireceğimize emin olabilirsiniz.

Üzücü ve dönülmez hatalar yapmasını önlemek, fiziki ve psikolojik olarak korunmasını sağlamak ve sağlıklı bir gelecek nesil yetiştirmek istiyorsanız, bizi arayınız.