Kişisel İtibar Yönetimi

Kişisel İtibar Yönetimi

           Kişisel itibar yönetimi oldukça geniş bir kavram ve teknik bir terimdir. Bu hizmet “sosyal ve kariyer koçu” tanımının daha kapsamlı ve profesyonel düzeyde gerçekleştirilen halidir.

Kişisel itibar yönetimi denilince akla sadece iş adamlarına verilebilecek bir hizmet geliyor olabilir. Ama kişisel itibar sadece ticaretle uğraşanlar veya bürokratlara gerekli  değildir. Eğitim ve iş hayatında daha iyi pozisyonlara gelmek isteyen kişiler de profesyonel yardım alarak kişisel itibar yönetim konusunda rakiplerini geride bırakabilir ve başarı şansını yükseltebilir.

           Gençlikte, öğrencilikte, önceki evlilikte, eski işyerinde bir sebeple yaşanan ve önlenemeyen sorunların hayat boyu kişiyi takip etmesi hem büyük haksızlık hem de adaletsizliktir. İnsanlar yaş aldıkça değişir ve olgunlaşırlar. Geçmiş hatalarından ders almaya ve tekrar etmemeye tecrübe denilir. Ancak tecrübe hatasız ve kusursuz bir hayat ile elde edilemeyecek kadar pahalı bir kazançtır. Bu yüzden önemli olan hata yapmak değil, bunları bir daha tekrar etmeyerek hayata karşı daha güçlü durabilmektir.

Ancak ne yazık ki günümüzde geçmişte yapılmaması gereken şeyler veya kişinin iradesi dışında gelişen olaylar sebebiyle hakkında oluşan olumsuz bir kayıt veya kanaat, kişinin sosyal, ailevi ve kariyer alanındaki hedeflerine ulaşmasına engel olabilmekte veya geciktirebilmektedir. Hiç kimse geçmişi ile yargılanmamalı, bugünü ile değerlendirilmelidir.

İşte bu yüzden geçmişinizde yaptığınız hataların sonuçlarını ortadan kaldırmak ve yeni bir sahife açma şansı elde etmek için bunların insanların ulaşabileceği alanlardan kaldırılması en sağlıklı çözüm olacaktır. Özellikle sosyal medya vasıtası ile hakkında çıkan haberler veya geçmişte paylaştığı şeyleri tamamen ortadan kaldırmak ve geleceğini etkilemesine engel olmak için en doğru seçenek profesyonel bir kişisel itibar yönetimi hizmeti almaktır.

O halde kişisel itibar yönetimi tam olarak ne işe yarar?

Zaman içinde belli bir sosyal veya kariyer statüsüne ulaşan insanların geçmişlerindeki bazı olumsuzluklar aniden karşılarına çıkarak o güne kadar inşa ettikleri her şeyin yerle bir olmasına sebep olabilir.

           Önceki hataların tezahürünün ortadan kaldırılması da tek başına yeterli olmayabilir. Sadece geçmişteki izleri silmek değil, gelecekteki hedeflere ulaşmak konusunda nasıl bir yol izlenmesi ve nasıl davranılması gerektiği hakkında bir yol haritası belirlemek te kişisel itibar yönetimi kapsamında değerlendirilir.

Yani kişisel itibar yönetimi dünü, bugünü ve yarını sizin için olumlu ve başarılı hale getirmek ve kusursuz bir vizyona sahip olmanızı sağlamak amacıyla yapmanız gereken kurallar bütünüdür.

Kişisel itibar yönetimi konusunda izlenmesi gereken yöntem, uygulamanın kapsamı yani zaman aralığı, hedeflenen nokta ve mevcut durum birlikte ele alınarak değerlendirilir. Kişinin rahatsız olduğu ve ortadan kaldırılmasını istediği sosyal medya ve arama motorlarında yer alan geçmiş izleri silinir, mevcut durumuna uygun hale getirilir, kariyer planlaması ve hedeflenen sosyal statüye uygun yeni bir yol çizilerek yepyeni bir nosyon kazandırılır.

Sanal kimlikten fiziki görünüme, sosyal davranışlardan iş ilişkilerine kadar her alanda profesyonel yönlendirme ile tüm olumsuzlukların ortadan kaldırılması hedeflenir.

Kişisel itibar yönetimini ister kariyeriniz ister sosyal veya aile hayatınız için isteyin, ekibimizin amacı her hal ve şartta olabildiğince yeni bir siz yaratmaktır. Geçmişin izleri ve bir daha asla tekrarlamayacağınız hatalar yüzünden hayallerinizden vazgeçmek veya elinizden alınmasına izin vermek yerine, yeni bir kişilik ve sosyal kimlik ile hayata karşı daha net bir duruş ortaya koyabilirsiniz.

Teknoloji ve bilginin bir arada kullanıldığı her yöntem başarılı sonuçlar elde edilmesi için gerekli ve yeterlidir. Bilgi, deneyim ve teknoloji ile elde ettiğimiz başarıyı sizlerin hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.