Kayıp Şahıs Arama

Kayıp Şahıs Arama

Kayıp Şahıs Arama

          Hepimizin en büyük korkularından biri sevdiklerimizin ortadan kaybolması ve nerede olduklarını bulamamaktır. Bir yakınımızın hiçbir iz bırakmadan kaybolması halinde ne yapacağımızı nereye gideceğimizi şaşırırız. Özlem, endişe, merak, üzüntü ve bilinmezlik hayatımızın bir parçası haline gelir ki bu yıpratıcı ve zor bir süreçtir.

Her yaştan ve sosyal statüden insan, bir anda kimsenin ulaşamayacağı ve yerini bilmediği bir yere gidebilir, götürülebilir. Kayıp şahıs arama vakalarında kendi isteği ile giden, zorla götürülen, ikna edilerek kandırılan veya öldürülen kişilerle sıkça karşılaşmaktayız. Bu hiç kimsenin istemeyeceği bir sonuç olsa da ulaşmak istediğimiz kişinin nerede ve ne halde olduğunu bilmek kesinlikle hiç ulaşamamaktan daha iyidir.

Kayıp kişiler hakkında yapılması gereken ilk şey emniyet güçlerine haber vermek olacaktır. Polis veya jandarma tarafından yapılan aramalar ve çalışmalar neticesinde kişinin nerede ve ne durumda olduğuna dair bilgi edinmek mümkündür. Ancak kendi rızası ile giden veya suç niteliğinde bir eylemin mağduru olarak ortadan kaybolan kişiler için polis soruşturmasından sonuç alınamayan vakalarla da karşılaşılmaktadır. Belli bir süre sonunda yapılan araştırmalara rağmen herhangi bir ipucuna rastlanmaz ve kişi bulunamazsa, emniyet güçleri dosyayı kapatmak zorunda kalmaktadır.

Bu durumlarda kişi hakkında emniyet tarafından yapılan soruşturma dosyasındaki sonuçlar ve yakınlarından toplanan bilgilere göre yeni bir dosya açarak kayıp şahıs arama prosedürünü başlatırız. Uyguladığımız yöntemler ve çalışma şeklimiz tamamen yasalara uygun olmakla birlikte, emniyet tarafından gerçekleştirilen soruşturmadan daha esnek ve hızlı sonuç alınmasını sağlayacak şekildedir. Bürokrasi ve hiyerarşi gibi kamu hizmetlerinin temeli olan uygulamalar sebebiyle daha yavaş ilerleyen resmi soruşturmanın aksine, özel dedektif aracılığı ile kayıp şahıs arama çok daha süratli ve kesin sonuç vermektedir.

        Yakınlarımızdan birinin aniden ortadan kaybolması halinde yapılacak araştırma ve süreç bize olan yakınlık derecelerine göre ilerler. Eğer kayıp şahıs aile üyelerinden biri ise hakkında her türlü bilgiye ulaşmak daha kolay olacaktır. Kişinin sosyal çevresi, eğitim veya iş hayatı ile ilgili her türlü detay, cep telefonu ve bilgisayar kullanımı, sosyal medya hesapları, alışkanlıkları, zevkleri, geçmişte yaşadığı şehirler veya çalıştığı yerler, husumet yaşadığı kişiler, gitmeyi tercih ettiği ortamlar gibi her konuda çok detaylı bilgi toplama ile kayıp şahıs arama sürecini başlatırız.

Arama sürecinde aile ve yakınları ile sürekli temas halinde kalarak gelişmeleri anlık rapor eder, ortaya çıkan yeni bilgi ve gelişmeleri titizlikle takip ederiz. Her türlü ip ucunu değerlendirir, dikkat çekenlerin daha detaylı incelenmesi için özel programlar hazırlarız.

          Kayıp şahıs arama hizmetlerimizde emniyetle eş zamanlı ve uyumlu çalışmalar da gerçekleştirmekteyiz. Yani yakınınız için emniyete kayıp şahıs başvurusunda bulunmanız, kendi özel araştırmanızı yapamayacağınız anlamına gelmez. Hatta çalışmalarımızı emniyet güçleri ile paylaşarak yakınlarınızın çok daha kısa sürede bulunması için işbirliği de yapmaktayız. Çünkü amacımız yakınınızın zarar görmeden ve sağlıklı şekilde evine dönmesini sağlamaktır.

Kaybolan yakınınız hakkında ne kadar kısa sürede araştırma başlatırsanız, onu sağ salim bulma ihtimaliniz de o kadar yüksek olacaktır. Suç araştırma istatistiklerine göre kayıp yada kaçırılan şahıs vakalarında en önemli zaman ilk 24 saattir.  24 saat içinde arama işlemi başlatılmazsa, her geçen saat kaçırılan kişinin sağlıklı ve hayatta bulunma ihtimali azalmaktadır.

Herkes için yakınlarından birinin kaybı büyük bir acı demektir. Bunu bilen ve yaptığımız işi seven insanlar olarak, kayıp yakınlarınız için gecikmeden bizimle iletişime geçmeniz halinde sevdiklerinizi en kısa zamanda size geri getirmek için gerekli prosedürü başlatıyoruz.