Hukuki Danışmanlık

Hukuki Danışmanlık

Hukuki Danışmanlık

Bilindiği gibi ülkemizde yasal haklarını aramak, dava açmak veya açılan davada kendini savunmak için avukat tutma zorunluluğu yoktur. Herkes yasal haklarını mahkeme huzurunda bizzat dermeyan edebilir ve hakimin hukuku uygulamasını isteyebilir. Bu bakımdan işin dava açma ve duruşmaları takip etme kısmı dışında hukukçular tarafında verilen hizmet sadece hukuki danışmanlık olarak tanımlanabilir.

Yasal sebeplerle mahkemelere veya icra dairelerine başvurmak isteyen veya buna mecbur kalan insanların aklına gelen ilk sorun bu süreci nasıl yönetebilecekleridir. İnsanlar bazen yeterli bilgiye sahip olmadıkları bazen de ekonomik sebeplerle avukat tutmak yerine davalarını kendileri takip etmek isterler. Ancak bunu yaparken nasıl bir yol izleneceği, delillerin toplanması, delil elde etme konusundaki yasal sınırlar, hangi delilin nasıl elde edileceği ve ne işe yarayacağı, bu delilin mahkemede nasıl ileri sürülebileceği, mahkemeler tarafından hangi delil ve beyanların hukuki kabul edilip hükme esas alınacağı gibi konularda danışmanlık ve yönlendirmeye ihtiyaç duyarlar.

Başka ülkelerde avukatlar ve özel dedektifler birlikte çalışarak müşterinin istek ve ihtiyaçlarına karar verip buna göre yönlendirme sağlamaktadır. Böyle bir ortaklık ülkemiz için henüz mümkün olmamakla birlikte ilerleyen zamanlarda bu tür komplike araştırma ve hak arama hizmetlerinin yasal statü kazanacağına inanıyoruz.

Eğer sorununuz belli bir düzeyde araştırma ve delil toplamayı gerektiriyor ve bunlar hak arama sürecinde sizin için önem taşıyorsa, bu konuda özel hizmet almak mantıklı bir çözümdür. Dedektiflik şirketinden aldığınız araştırma ve belge toplama hizmetlerinin yasal çerçevede gerçekleştirilmesi, bunların mahkeme huzurunda usule uygun şekilde ileri sürülebilmesi, belge veya delilin geçerli kabul edilmesi ve hangi tür delil ve belgelerin gerekli olduğu gibi konularda hukuki danışmanlık hizmeti de veren firmamızın deneyimli dedektifleri ve alanında uzman hukukçuları ile kısa zamanda yasal süreci hızlandırabilir ve sonuç alabilirsiniz.

Araştırma ve delil toplama sürecinden sonra sorununuzu mahkemeye taşımak istemeniz halinde birlikte çalıştığımız ve o alanda uzman avukatlarımızdan birine dosyanızı havale ediyor ve dava sonuna kadar avukatımızla birlikte çalışma gerçekleştiriyoruz. Dava süresince hızla öğrenilmesi gereken bir bilgi ve dosyaya girmesi gereken belge konusunda avukatımızla koordineli çalışarak işi uzun yazışmalara ve bürokrasiye bırakmıyoruz.

Diğer yandan bir konu veya kişi hakkında yapılan araştırmanın yasal sınırlar çerçevesinde gerçekleştirilmesi ve suç teşkil etmemesi için gerekli özeni gösteriyor, avukatlarımız ve deneyimli hukukçularımızın tavsiyesi üzerine sizlere istediğiniz bilgi ve belgeleri getiriyoruz.

Bilgi ve belge toplamak yasal kurallara uyularak gerçekleştirilmesi gereken bir iştir. Kişilik haklarına saygı, özel hayatın gizliliği ve ticari sırlar gibi konularda hukuka uygun hareket etmek hem temsil ettiğimiz müşteri hem de bizler için şarttır. Bu sebeple her konuda olduğu gibi hukuki danışmanlık ve yasal süreçteki bir dosya hakkında bilgi ve belge toplama hizmetlerimizi azami özen ve fedakarlık içinde yerine getiriyoruz.

Eşiniz, çocuğunuz, iş ortağınız, personeliniz, alış-veriş yapacağınız kişiler, borçlu, miras ortaklarınız ile ilgili her konuda profesyonel araştırma hizmetlerimiz ile daima yanınızdayız. İhtiyacınız olan bilgi olabileceği gibi belge de olabilir. Sorunu mahkemeye taşımadan çözmek isteyebileceğiniz gibi yasal süreci başlayan bir konu hakkında gerekli delillere de ihtiyacınız olabilir. Konunun araştırma ve bilgi toplama olduğu her alanda hızlı, kaliteli ve saygılı bir çalışma ile sorununuza çözüm buluyoruz.

Olayların, insanların veya davaların sizi üzmesine izin vermeden ve sürecin stresini yaşamadan her konuda takip ve araştırma hizmeti isteyebilirsiniz. Günün her saati bize ulaşabilir, merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.