Eş Takibi

Eş Takibi

Eş Takibi

Toplumun varlık ve devamının temeli ailedir. Aile ise nikah akdi ile kurulan sosyal ve hukuki bir müessesedir. Evlilik iki insanın yetkili makamlar huzurunda beyan ettikleri birlikte yaşama iradesi olarak özetlenebilir. Evlilik akdi ile eşler kalan hayatları boyunca birbirlerinin yanında olacaklarına, iyi ve kötü günleri birlikte atlatacaklarına, birbirlerine sadık kalacaklarına, dürüstlük ve güvene önem vererek yaşayacaklarına dair hem sosyal hem de yasal bir söz vermiş olurlar.

Ancak bu söz çeşitli sebeplerle bozulabilmektedir. Eşinden başka biri ile duygusal veya fiziki ilişki kuran birinin bu tavrı evlilik kurumunu fiilen yok saydığı anlamına gelir. Hele ki bu durum aldatılan eşten gizli olarak gerçekleşiyor ve hiçbir zaman itiraf edilmiyorsa, ortaya çıkması durumunda aldatılan tarafın yaşadığı psikolojik travmanın ciddi sonuçlara yol açacağı şüphesizdir. Bu durumda aldatılan eş nasıl bir yol izleyeceğine kendi karar vermek zorundadır.

Aldatıldığını öğrenen eş eğer evliliğini bitirmek ve bunu aldatma sebebiyle yapmak istiyorsa, buna ilişkin delilleri toplayarak mahkemeye sunması gerekir. Çünkü Medeni Kanunumuzda aldatma en önemli boşanma sebeplerinden biri olarak kabul edilmiştir. Aldatılan eşin bunu ispatlaması halinde manevi tazminat talebinde bulunma hakkı doğar. Diğer yandan aldatan eşin bu eylemi sebebiyle biten evliliğin maddi sonuçlarına da aldatan eş katlanmak zorunda kalacaktır. Keza çocukların velayeti konusunda da mahkemeler aldatan ebeveyn aleyhine karar verme eğilimindedir.

Eşinizin sizin aldattığından şüpheleniyor ve emin olmak istiyorsanız veya aldattığını biliyor ancak elinizde delil olmadığı için harekete geçemiyorsanız, yapacağınız en doğru şey bu konuda profesyonel hizmet almak olacaktır. Üçüncü bir kişi tarafından, aldatan veya aldattığından şüphelendiğiniz eşinizin eylemlerini, gün içinde neler yaptığını, iletişim araçları ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı görüşmeleri, hesap hareketlerini mahkemeye sunulacak şekilde yazılı ve görsel hale getirmek istiyorsanız, işin uzmanlarından yardım almanız gerekir.

           Eş takibi firmamız tarafından verilen hizmetlerden biri olmakla birlikte sorunun hassasiyeti sebebiyle olağanüstü bir gizlilik içerisinde gerçekleştirilir. Bilindiği gibi hem Anayasamızda hem de ceza mevzuatında “özel hayatın gizliliği” ve “kişisel verilere erişim” konusunda düzenlemeler bulunmakta ve ihlali halinde yaptırım uygulanmaktadır. Bu sebeple bireysel olarak böyle bir araştırmaya girmeniz hem sübjektif davranarak hata yapmanıza sebep olacak ve istenmeyen sonuçlara yol açacaktır.

         Eş takibi hizmetlerimiz alanında deneyimli ve profesyonel kişilerden oluşturulan ekiplerle verilmektedir. Eşinizin günlük hayatının detaylarına göre iş, ev veya gün içinde bulunduğu tüm adreslerde 7/24 takibi gerçekleştirilerek, anlık bilgiler dosyasına kaydedilir. Fotoğraflama da gerçekleştirilen bu çalışmanın yanında cep telefonu görüşmeleri, sosyal medya hesapları konusunda da ayrı bir ekip bilgi ve belge toplar. Gün sınırlaması olmadan, gerekli görüldüğü sürece ve kesin deliller elde edilen kadar takip hizmeti devam eder. Amaç sizin eş takibi ile elde etmek istediğiniz sonuçlara ulaşmaktır.

Takip esnasında özel hayatın gizliliği konusunda gerekli hassasiyet gösterilir. Yapılan takibin amacı eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını öğrenmek veya aldattığına dair mahkemede sunulabilecek nitelikte delil hazırlamaktır. Gayri ahlaki veya hak ihlallerine sebep olacak çalışmalar firma prensiplerimize aykırıdır.

Eşinizin sadece aldatma şüphesi ile değil, sosyal veya iş hayatı açısından da takip edilmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda hangi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ona göre bir çalışma ve program oluşturularak takip gerçekleştirilecektir.

Amacınız hukuki veya manevi olarak eşinize karşı ileri sürebileceğiniz sonuçlar elde etmek, boşanma davanızın bir an önce bitmesini sağlamak, tazimat talebinizin kabul edilmesi ise eşinize ait temel bilgiler ile bize ulaşmanız yeterlidir.