Blog

Evlenmeden Önce Hangi Bilgiler Hayati Önem Taşır?

Evlenmeden Önce Hangi Bilgiler Hayati Önem Taşır?

Evlilik müessesesi iki kişinin maddi – manevi her şeyini paylaşacağı bir alandır. İleriki zamanlarda hem maddi hem de manevi yönden kayıplar yaşamamak için artık birçok kişi evlenmeden önce karşı taraf hakkında çok detaylı bilgiye sahip olmak ve kendinden emin olmak istemektedir. Bu nedenle hizmet vermekte olan firmamız, evlilik öncesi kişiler hakkında araştırma yaparak her türlü bilgiyi belgeler ile sunmakta ve karşı tarafı net şekilde tanımanıza yardımcı olmaktadır. Evlenmeden önce hangi bilgiler hayati önem taşır? Evlilik öncesi araştırma ile bir kişinin ailevi, sosyal, kültürel durumunu, eğitim durumu, maddi durumu, sağlık durumu, sicil durumu gibi tüm detaylar öğrenilebilir. Eğitim durumu ya da iş durumu hayatı bir mesele olmasa da,  medeni durumu ya da çocuk durumu çok büyük bir önem arz edebilmektedir.

Eş Adaylarına Evlenmeden Önce Hangi Bilgiler Hayati Önem Taşır Diye Soruyoruz

Daha iyi hizmet verebilmek adına evlilik öncesi şahıs araştırması isteyen kişilere evlenmeden önce hangi bilgiler hayatı önem taşır, sizin için araştırılması gereken öncelikli konular nelerdir diye mutlaka sormaktayız. Öncelikler kişilere göre fark etse de, bu konuda destek almak isteyen hemen herkesin belirli konularda önceliği olmakta. Bu konuları şu şekilde sıralamak mümkün;

  • Sicil durumu
  • Medeni durum
  • Çocuk durumu
  • Sağlık durumu

Bu dört konu genellikle araştırma isteyen kişilerin evlenmeden önce hangi bilgiler hayati önem taşır sorusu için verdiği yanıtlardır. Çünkü izdivaç düşünülen kişinin resmi olarak evliliğe engel olacak bir durumu olmaması, daha önce evlilik yapmış ya da çocuk sahibi olup olmaması, cinsel ya da kalıtsal yolla aktarılacak hastalığının olup olmaması ve herhangi bir suça karışıp karışmadığı son derece önemlidir. İşte bu gibi nedenlerle evlilik öncesi araştırma konusunda hizmetlerimizden faydalanmanız son derece önemlidir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir